Dlaczego warto przedłużać włosy?

Przedłużanie włosów Łódź

Czy zawsze marzyłaś o długich włosach, ale nigdy nie udało Ci się ich porządnie zapuścić? Okazuje się, że są na to sposoby. Jednym z nich jest właśnie przedłużanie włosów. Poznajmy kilka metod ich doczepiania i sprawdźmy z jakimi zaletami się wiążą. W dosłownie kilka godzin możesz całkiem odmienić swoją fryzurę.

Metody przedłużania włosów

Doczepienie włosów na klipsy

Jeśli chodzi o przedłużanie włosów Łódź to najpopularniejszą metodą jest metoda clip on. Polega ona na doczepieniu pasemek naturalnych przy użyciu klipsów. Szerokość pasm należy dopasować do różnych miejsc naszej głowy. Doczepki tego rodzaju zakładać można samodzielnie oraz także zdejmować w domu bez wizyty we fryzjerskim salonie. Możemy wybierać przeróżne długości oraz kolory, a później je zamieniać. Należy zawsze przed snem zdejmować doczepy. Niestety czasami pasemka się odpinają same. Metoda ta jest polecana osobom z włosami cienkimi.

Doczepianie włosów na gorąco

Bardzo popularna jest także metoda keratynowa. Polega ona na łączeniu włosów przy pomocy zgrzewarki. Spoiwem, który łączy włosy naturalne z doczepami jest naturalny budulec włosa, a więc keratyna. Dużo osób uważa, że ciepło podczas zabiegu wytwarzane niszczy włosy. Jest to prawda, ale pamiętamy, że wykorzystuje się temperaturę 180 stopni Celsjusza, a więc o 50 stopni Celsjusza niższą od temperatury maksymalnej nagrzewania się prostownicy. Efekty utrzymują się do sześciu miesięcy. Pasma włosów są naturalne w stu procentach i można dopasować je dobrze do włosów naturalnych klientki. Jeśli chodzi o wady tej metody, to musimy wymienić długi czas zabiegu oraz jego wysokie koszty. Możemy także wymienić uszkodzenia ewentualne włosów naturalnych przy zdejmowaniu doczepek oraz dyskomfort związany z ciężkością. Metody tej nie powinny stosować osoby z suchymi oraz cienkimi włosami.

Doczepianie włosów na zimno

Do przedłużania włosów na zimno używamy cylindra metalowego, którego sam środek jest pokryty silikonem, dzięki czemu chroni włosy naturalne przed ich zniszczeniem. Efekt się utrzymuje nawet do dwunastu miesięcy. Włosy wyglądają niesamowicie naturalnie, ponieważ do zabiegu jest wykorzystywane są włosy, które pochodzą od ludzi. Minusem zabiegu jest sama długość zabiegu, podrażnienia ewentualne oraz także trudność w modelowaniu.

Doczepianie loków oraz włosów falowanych

Metoda ta jest najmniej inwazyjną metodą spośród wszystkich. Doczepki się przyszywa do włosów naturalnych za pomocą nici oraz igły. Istnieje niesamowicie małe ryzyko uszkodzenia włosów naturalnych. Polecamy się wybrać do dobrego fryzjerskiego salonu, aby uniknąć sytuacji, kiedy doczepki by były za bardzo puszyste, ponieważ prowadzić to może do bólów głowy, a nawet do wypadania włosów. Należy na pewno pamiętać o oczyszczaniu regularnym skalpu, aby uniknąć podrażnień niechcianych oraz także chorób skóry. Metoda ta jest odpowiednia dla absolutnie wszystkich typów włosów.
Gdy zastanawiamy się czy warto przedłużać włosy, to na pewno nie ma co się dłużej zastanawiać. Warto, ponieważ możemy osiągnąć w kilka godzin piękne, mocne oraz długie włosy, o których wszystkie kobiety marzą.